Makaleler » Genel Makaleler » ahşap ürünler
resimKonu
NİÇİN AHŞAP Doğal olması nedeniyle ahşap oyuncak, çocuk sağlığı için üretilmiş en doğru oyun malzemesidir.
 

Neden Ahşap Maket?                                                                              

 

Televizyonun ve internetin hayatın vazgeçilmez parçası olduğu günümüzde insanlar  her geçen gün bireyselleşmektedir. Bireyselleştikçe yalnızlaşmaya mahkum olan insanın  mutsuz ve huzursuz olması beklenilen bir sonuçtur. Ahşap maketer insanların birlikte, hep beraber zaman geçirecekleri, yalnız kalmayacakları ve ortak bir şeyler paylaşmanın sevincini yaşayabilecekleri ürünlerdir.

Ahşap Maketler insanların hobilerini kaybettiği, gençlerin ve çocukların okula gitmekten zevk almadıkları ,okulu ve dersleri sıkıcı ve gereksiz buldukları, çalışan insanların ise yoğun çalışma temposundan kendisine ve ailesine vakit ayıramadığı bir zamanda  “herkesin bir hobisi olmalı” sloganı ile şehir hayatının gürültülü, stresli ve yorucu temposu içinde kendilerini mutlu ve huzurlu hissedecekleri ürünlerdir. Zengin seçeneği ile eğitim dünyasında her yaş gurubuna hitap eden hobi eğitim dünyası insanların eğlenirken öğrenmelerini ve aynı zamanda öğrenirken de eğlenmelerini amaçlar. Ahşap maketler bütün insanlara “bir hayal kur çünkü hayalindir seni değerli kılan” diyerek beşikten mezara bütün insanların hayal kurmalarına ve hobi sahibi mutlu insanlar olmalarına hizmet eder. Bu amaçla 0 sağlıklı, zeka geliştirici ve öğretici aynı zamanda da mutlu eden ürünlerdir.

Ahşap maket iki veya daha fazla plakalardan oluşur ve bu plakalar üzerindeki parçaları ayırdıktan sonra parçaları birleştirerek uç boyutlu şekiller yapılır. Çocuklar hem zeka gelişimi hemde el becerilerini geliştirmek için alırlar, büyüklerde hobi olarak alır. 3 yaş üstü herkesin kullanabileceği mükemmel bir ürün. Ek olarak boyanabilir (Yüzde yüz doğal ahşaptır, hiçbir zararı yoktur).

PEDAGOJİK FAYDALARI

İNSANLARIN ZİHİNSEL POTANSİYELİNİ AÇIĞA ÇIKARTMAYA YARDIMCI OLUR. ZEKA GELİŞİMİNE KATKI SAĞLAR. AZİM VE SABIR GİDİ DEĞERLERİN KAZANILMASINDA ETKİNDİR.

PEDAGOJİK OLARAK BU OYUNCAKLARLA MEŞGUL OLAN ÇOCUKLARIN AŞAĞIDAKİ BECERİLERİNDE YÜKSELME GÖRÜLÜR:

GÜÇLENEN BECERİLER

DİKKAT & KONSANTRASYON & ODAKLANMA

ALGILAMA

ŞEKİLUZAY KONUMU ALGISI

ŞEKİLZEMİN ALGISI

HARAKET ZAMAN ETÜDÜ

ELGÖZ KOORDİNASYONU

MUHAKEME & MUKAYESE

GÜÇLENEN BECERİLER

ANALİTİK DÜŞÜNME & AKIL YÜRÜTME

SOYUT DÜŞÜNME

PROBLEM ÇÖZME

SINIFLAMA & SIRALAMA

TÜME VARIM & TÜMDEN GELİM

BENZERLİK GÖRME & FARKLILIK AYIRMA

PARÇABÜTÜN İLİŞKİLERİNİ KURMA

GÜÇLENEN BECERİLER

BÜTÜNLEŞTİRME & EŞLEŞTİRME & TAMAMLAMA & ARDIŞIKLIK

MERAK & KEŞİF

MUCİTLİK & ÜRETKENLİK & YARATICLIK

HEDEFE ODAKLANMA

BAĞIMSIZ İŞ YAPABİLME

İNCE MOTOR HAREKETLERDE PRATİKLİK

KULLANIM ALANLARI

Bilim Sanat Merkezlerinde.

Hastane Ve Kliniklerde

Rehberlik Araştırma Merkezlerinde

Danışmanlık Merkezlerinde

Okullarda, Etüt Merkezlerinde

Bilgi Evlerin Ve Kültür Merkezlerinde

Kıraathanelerde, Sivil Toplum Kuruluşlarında

Tüm Eğitim Kurumlarında

KULLANIM ALANLARI

Üstün yetenekli ve potansiyelli öğrenciler başta olmak üzere yetişkin ve yaşlılarda zihnin dinamik kalması için kullanılabilir.

Kurumlarda oyun odaları oluşturulabilir.

Oyuncak kütüphaneleri oluşturulabilir.

“Zeka oyunları kulüpleri” oluşturulabilir.

Rehberlik servislerinde zeki ve hareketli öğrencilerin çalışmalarında kullanılabilir.

Matematik sınıflarında kullanılabilir.

Engellilerin eğitiminde de kullanılabilir.

 

Maketler Hakkında

Maket her yaştaki insan için son derece şık bir uğraştır ve her biri birbirinden sevimli 100'lerce modelden oluşan bir objeler topluluğudur. Materyalin naturel ahşap oluşu ve insanların bu objeleri puzzle mantığı ile 3 boyutlu olarak kendilerinin oluşturması ürünlerin en büyük özelliğidir.

Maketler çok şık birer hediye’ dir. Yapılan obje ; eskimez, yıpranmaz ve hediyeyi alan kişinin itina ile saklayacağı, her an gözü önünde olabilecek bir köşesinde yerini alır.

Maketleri Hediye olarak alanlar ve onu verdikleri kişilerde, yenilerini edinmek, bir set ve koleksiyon yapma isteği ile satış noktalarına tekrar ulaşma arzusu doğurur. Bir Maket alıcısı bu koleksiyonu minimum 8-10 adet’ e çıkartacak ve onda görenlerde potansiyel Maket alıcısı olacaklardır.

Kişisel hediyenin yanısıra şirketler için yine son derece cazip ve kalıcı birer promosyon ürünüdür.

Yakın gelecekte alınacak MEB Tavsiye Kararı ile çocukların Zeka Gelişimine Katkı yapan, beyin jimnastiği yapmalarını sağlayan Dünya Standartlarına uygun, sağlıklı bir eğitim aracına dönüşecektir.

Hazırlamakta olduğumuz yeni ürünler skalasında Türkiye’mizin her köşesindeki tanınmış Tarihi Değerlerimizin Maketleri yer almaktadır. Türkiye’nin dört bir yanındaki insanlar ve özellikle öğrenciler bu sayede tüm tarihi değerlerimizi yakınen tanıma fırsatı bulacaklardır. Ürün içerisinde bulunan fotoğraf ve kurulum şemasının yanında bu tarihi eserlerimizin kısa tanımlarıda yer alacak ve böylelikle herkes tarafından hem görsel obje ve hemde tarihsel bilgi edinilmiş olacaktır.

NİÇİN AHŞAP

# Doğal olması nedeniyle ahşap oyuncak, çocuk sağlığı için üretilmiş en doğru oyun malzemesidir.

# Üzerinde sağlığa zarar veren boya, vernik içermez.

# Ahşaba dokunmak, onunla oynamak vücuttaki elektriği alır, rahatlatır.

# Ahşap oyuncakta ürün yelpazesi sonsuzdur, mutlaka bir fabrikasyon üretime geçilmesi gerekmez,ahşap oyuncağı bireysel olarak tasarlamak ve kişiye özel yapmak mümkündür.

# Nesilden nesile geçen ürünlerdir, eskiseler de değerlerini kaybetmezler.

# Tamamen geri dönüşümlüdürler. Ayrıca marangoz artımı artıklarından ve hatta ufak kereste parçaları, odun artıklarından dahi ahşap oyuncak yapmak mümkündür.

# Çocuk ahşap oyuncağı elinde tutarak, onun sıcaklığını ve mükemmel dokusunu algılayarak kaynağı olan doğayı, yani ağacın özünü ve doğa ile ahengini görür, anlar ve öğrenir. Dolayısıyla doğadaki dönüşümü anlaması için çok değerli bir araçtır.

# Ahşap oyuncak dayanıklıdır, bozulmaz, kırılsa da onarılması kolaydır ve istenilen renk ve desen değişikliklerinin yapılması mümkündür.

# Ahşap oyun araçları birçok yaş grubuna hitap eder. Örneğin bir Tangramla 3 yaşında bir çocuğun oynadığı gibi bir yetişkin de oynayabilir.

# Ahşap oyun araçları nesiller ve kültürler arasındaki kaynaşmayı da sağlar.

# Çocuk için doğru oyuncağın sade görünümlü, fonksiyonel ve hayal gücünü geliştirici olması gereklidir. Ahşap oyuncaklarda özellikle basit geometrik formlar kullanılmaktadır.

 
Yorumlar
Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir.
 
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır